Be the first to review this product
ZPE Nodegrid Serial Console Plus Nodegrid Serial Plus - Core Edition. 32-port Cisco Rolled, 2-Core CPU, 4GB DDR4, 16GB SSD, 2 SFP, 2 GbE, 2 USB 3.0. Dual AC Power, cord included. Order -cloud and app subscription. Includes Standard 2 year support and HW w
In stock
SKU
ZPE-NSCP-T32R-CORE-DAC
NSC Plus 32-port Cisco Rolled, Dual AC, 2-Core Intel CPU, 4GB DDR4, 16GB encrypted solid-state storage, 2 SFP+, 2 GbE, 2 USB 3.0, 1 console
| SKU | ZPE-NSCP-T32R-CORE-DAC |
|---|---|
| EAN | 0810150222678 |
| Manufacturer | ZPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Nodegrid Serial Console Plus |
NSC Plus 32-port Cisco Rolled, Dual AC, 2-Core Intel CPU, 4GB DDR4, 16GB encrypted solid-state storage, 2 SFP+, 2 GbE, 2 USB 3.0, 1 console
| Technical details | |
|---|---|
| Rack mounting | Yes |
| Security | |
| Security algorithms | MD5 |
| Ports & interfaces | |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Serial ports quantity | 32 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Console port | RS-232 |
| Processor | |
|---|---|
| Processor family | Intel |
| Memory | |
| RAM type | DDR4 |
| RAM capacity | 4000 MB |
| Internal memory | 32000 MB |
| Power | |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 67 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product