3M T Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF238W9EM Frameless display privacy filter 60.5 cm (23.8")
3M™ Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with 3M™ COMPLY™ Magnetic Attach, 16:9, PF238W9EM
  • Effective "black out" privacy from side views outside the 60-degree viewing angle
  • Reversible between a glossy side and glare-reducing matte
  • Matte surface helps reduce glare and fingerprints
  • Helps reduce blue light, without distorting the natural color of your display
  • Adds an extra layer of protection from everyday scratches and dust
  • Durable privacy filter that can withstand hundreds of cleanings
  • 100% hand inspected for quality assurance
More Information
Suitable for Monitor
Maximum screen size 23.8 "
Type Frameless display privacy filter
SKU PF238W9EM
EAN 0076308415020
Manufacturer 3M
Availability In Stock
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product 3M T Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF238W9EM Frameless display privacy filter 60.5 cm (23.8")
Bestseller
3M T Privacy Filter for 23.8in Full Sc...
3M Black Privacy Filter for Desktops PF24.0W 3M Black Privacy Filter for Desktops P...
Fellowes 23" Widescreen-PrivaScreen Privacy Filter Fellowes 23" Widescreen-PrivaScre...
Fellowes PrivaScreen 61 cm (24") Monitor Frameless display privacy filter
Hot Product
Fellowes PrivaScreen 61 cm (24")...
Fellowes PrivaScreen 68.6 cm (27") Monitor Frameless display privacy filter Fellowes PrivaScreen 68.6 cm (27"...