Be the first to review this product
Brady M21-250-423 label-making tape Black on white
In stock
SKU
M21-250-423
Cartridge for BMP21-PLUS Printer, White
| Label colour | Black on white |
|---|---|
| SKU | M21-250-423 |
| EAN | 0754473930653 |
| Manufacturer | BRADY |
| Availability | In Stock |
- Width (in)- 21'
- Height (in) - 0.250"
- Material Description:Permanent Polyester
- Height (in) - 0.250"
- Material Description:Permanent Polyester
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Compatibility | - BMP21-PLUS, BMP21-LAB |
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Tape width | 6.4 m |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.4 m |
| Height | 6.35 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Brady M21-250-423 label-making tape Bl...
£40.70
|
Recommended
Brother HGE-251V5 DirectLabel black on...
£55.39
|
Popular
Brother HGE-631V5 DirectLabel black on...
£33.47
|
Bestseller
Dymo 1805443/S0718340 Heat Shrink Tube...
£34.63
|
DYMO Rhino Industrial Heat-Shrink Cabl...
£34.63
|
Hot Product
Dymo 1868809 Shrink tubing black on wh...
£44.74
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
M21-250-423
|
HGE251V5
|
HGE631V5
|
1805443
|
1805444
|
1868809
|
| Manufacturer |
BRADY
|
Brother
|
Brother
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Label colour |
Black on white
|
N/A
|
N/A
|
Black on white
|
Black on yellow
|
Black on white
|














