Be the first to review this product
Brennenstuhl Secure-Tec Surge Protection 15.000 A Black 6 AC outlet(s) 3 m
In stock
SKU
1159540376
Secure-Tec Surge Protection 15.000 A
| SKU | 1159540376 |
|---|---|
| EAN | 4007123150496 |
| Manufacturer | Brennenstuhl |
| Availability | In Stock |
- Protects valuable equipment against surges.
- Indicator for active surge protection.
- 6 childproof sockets arranged at a practical 45° angle.
- Extra-long 3 m cable.
- Total output 16 A/3500 W, 16 A fuse.
- Blister.
- 16 A fuse.
- Indicator for active surge protection.
- 6 childproof sockets arranged at a practical 45° angle.
- Extra-long 3 m cable.
- Total output 16 A/3500 W, 16 A fuse.
- Blister.
- 16 A fuse.
| Power | |
|---|---|
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Peak power | 3500 W |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 3 m |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 920 g |
| Package width | 517 mm |
| Package depth | 116 mm |
| Package height | 70 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Brennenstuhl Secure-Tec Surge Protecti...
£48.30
|
Brennenstuhl 1153380318 surge protecto...
£47.15
|
Cambium Networks C000000L065A surge pr...
£54.48
|
|---|---|---|---|
| SKU |
1159540376
|
1153380318
|
C000000L065A
|
| Manufacturer |
Brennenstuhl
|
Brennenstuhl
|
Cambium Networks
|
| AC outlets quantity |
6
|
9
|
N/A
|



