SLEEV-20WHI
25m Braided Sleeving LSOH 10mm-21mm (29mm max) White
  • White
  • 25m
  • Braided LSOH
  • 10mm-21mm
More Information
SKU SLEEV-20WHI
EAN 5056750336857
Manufacturer Cablenet
Availability In Stock
Available in various widths
Manufactured with a LSOH material.
Technical details
TypeCable sleeve
Product colourWhite
Doesn't containHalogen
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
You may also be interested in
Compare Products
Product Cablenet 25m Braided Sleeving 10mm-21mm (29mm max) LSOH White Cablenet 25m Braided Sleeving 10mm-21m...
Cablenet 25m Braided Sleeving 14mm-25mm (36mm max) LSOH White Cablenet 25m Braided Sleeving 14mm-25m...
Cablenet 25m Braided Sleeving 18mm-32mm (45mm max) LSOH Black Cablenet 25m Braided Sleeving 18mm-32m...
Cablenet 50m Braided Sleeving 8mm-17mm (25mm max) LSOH Black Cablenet 50m Braided Sleeving 8mm-17mm...
Cablenet 25m Braided Sleeving 30mm-55mm (75mm max) LSOH Black
Hot Product
Cablenet 25m Braided Sleeving 30mm-55m...
Cablenet 25m Braided Sleeving 20mm-40mm (64mm max) LSOH Black
Bestseller
Cablenet 25m Braided Sleeving 20mm-40m...