SKU 94-CT370BL
EAN 5056750317269
Manufacturer Cablenet
Availability In Stock
Available in a variety of different colours and sizes.
Features
TypeParallel entry cable tie
Identification tagNo
Self-lockingYes
MaterialNylon
Product colourBlack
Number of locking heads1 head(s)
Weight & dimensions
Width4.8 mm
Length370 mm
Packaging content
Quantity per pack100 pc(s)
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
You may also be interested in
Compare Products
Product Cablenet Cabletie 4.8mm x 370mm Black (PK 100) Cablenet Cabletie 4.8mm x 370mm Black...
connektgear Hook and Loop Cable Ties 200 x 12mm - Pack of 10 - Black connektgear Hook and Loop Cable Ties 2...
Cablenet Cabletie 4.8mm x 370mm Orange (PK 100) Cablenet Cabletie 4.8mm x 370mm Orange...