PROHDMICW15
HDMI Cross Wall cable, 15m, Black
- Resolutions up to Full HD 1080p
- Triple Shielding
- Pure Coppper
- Supports ARC, 3D, HDCP, & CEC
- High Flexibilty
| Connector 2 gender | Male connector |
|---|---|
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| SKU | PROHDMICW15 |
| EAN | 5712505697818 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | In Stock |
Diameter of the connection point: 15mm
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Dolby technologies | DTS-HD Master Audio |
| Colour depth | 16 bit |
| HDMI Ethernet channel | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Product colour | Black |
| Cable length | 15 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cable material | Copper |
| AWG wire size | 24 |
| HDMI version | 1.4 |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| 3D | Yes |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| HDCP | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| HDCP version | 2.2 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.4 kg |
| Cable diameter | 9.5 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package width | 272 mm |
| Package depth | 242 mm |
| Package height | 81 mm |
| Packaging content | |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package width | 272 mm |
| Package depth | 242 mm |
| Package height | 81 mm |