Be the first to review this product
Belkin F1DN1CCBL KVM cable Black 3 m
In stock
SKU
F1DN1CCBL-HH10t
HDMI (Male/Male)/USB/Audio, 3m, Black
- Single-Head HDMI to HDMI Combo Cable Kit
- Available in 6 and 10ft Length
- Passive Cable - No Power Required
- TAA Compliant
- Supports Video up to 4K@60hz
- Supports Audio via 3.5mm plug
- Supports USB for Keyboard and Mouse
- High Retention Connectors as Standard
- Cable Ties in Matching Colors to SKVM Port Button Color Chips, 2 each Color
| SKU | F1DN1CCBL-HH10t |
|---|---|
| EAN | 0745883773251 |
| Manufacturer | Belkin |
| Availability | In Stock |
A Secure KVM Combo Cable is the easiest and neatest way to connect all your computers and servers to your KVM switches, providing image clarity for high-resolution applications as well as audio and USB connections. Every Belkin Secure KVM Combo Cable features TAA Compliance, high retention gold-plated connectors, Hook and Loop wire identification straps, and a black jacket. Belkin secure combo cables add high-performance, high-quality, and reliability to the TAA SKVM application.
| Performance | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Video port type | HDMI |
| Mouse port type | USB |
| Keyboard port type | USB |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | HDMI |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Ports & interfaces | |
| Video port type | HDMI |
| Mouse port type | USB |
| Keyboard port type | USB |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | HDMI |
| Features | |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Belkin F1DN1CCBL KVM cable Black 3 m
£74.20
|
ATEN USB - VGA to Cat5e/6 KVM Adapter...
£89.60
|
ATEN KA7570 KVM cable Black
£65.23
|
StarTech.com 10ft (3m) Dual-DisplayPor...
£89.29
|
StarTech.com 6ft (1.8m) Dual-DisplayPo...
£69.38
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
F1DN1CCBL-HH10t
|
KA7570-AX
|
KA7570
|
SK2DPMMKVM10-TAA
|
SK2DPMMKVM06-TAA
|
| Manufacturer |
Belkin
|
Aten
|
Aten
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Video port type |
HDMI
|
VGA
|
N/A
|
DisplayPort
|
DisplayPort
|




