Be the first to review this product
Compulocks Plus Hub VESA Box Black
In stock
SKU
H01
Plus Hub VESA Box Black
- 6 Multimedia Ports
- Allows Data And Power Transfer
- 1M Charging Cable
- Ventilation Holes For Temperature Regulation
| Ports quantity | 6 |
|---|---|
| SKU | H01 |
| EAN | 0819472029248 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB Type-C |
| DC-in jack | No |
| Performance | |
| Card reader integrated | No |
| Hub interfaces | USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, HDMI, USB Type-C, RJ-45 |
| Storage | |
|---|---|
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 272.16 g |
| Width | 127 mm |
| Depth | 38.1 mm |
| Height | 184.2 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
Compulocks Plus Hub VESA Box Black
£56.37
|
Hot Product
DELL EURO Simple E-Port II Docking Black
£55.86
|
Popular
DELL Simple Port-Replicator
£58.14
|
DELL 452-10769 laptop dock/port replic...
£57.00
|
Recommended
DELL 452-10767 laptop dock/port replic...
£58.14
|
Bestseller
StarTech.com Dual-Monitor USB 3.0 Dock...
£55.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
H01
|
452-11424
|
452-10768
|
452-10769
|
452-10767
|
USB3SDOCKHDV
|
| Manufacturer |
Compulocks
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
StarTech.com
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|


























































































































