Be the first to review this product
connektgear 10m Cable Tidy Spiral Wrap with Application Tool 20mm OD - Black
In stock
SKU
90-0220
10m Cable Tidy Spiral Wrap with Application Tool 20mm OD - Black
- Dimensions: 10m x 20mm
- Colour: Black
| SKU | 90-0220 |
|---|---|
| EAN | 5035624022522 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
Our cable tidy is perfect for when you need to keep multiple cables securely tied together and neatly stored out of the way.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | Plastic |
| Number of cable ducts | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 200 mm |
| Weight | 1.16 kg |
| Diameter | 2 cm |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 400 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Auxiliary tool included | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 400 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
connektgear 10m Cable Tidy Spiral Wrap...
£20.17
|
Hot Product
Vivolink Cable Channel 2m white
£22.78
|
Popular
Vivolink VLWL110S cable accessory Cabl...
£20.52
|
Bestseller
Vivolink VLWL110W cable accessory Cabl...
£29.12
|
Cablenet RG58 Strain Relief Boot Black
£22.40
|
Recommended
Cablenet RG59 Strain Relief Boot Black
£22.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
90-0220
|
11 571 00
|
VLWL110S
|
VLWL110W
|
BOOT58-BLK
|
BOOT59-BLK
|
| Manufacturer |
connektgear
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
Cablenet
|
Cablenet
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
Cable management
|
Cable management
|
N/A
|
N/A
|
















