Be the first to review this product
CoreParts KIT258 computer case part HDD Cage
In stock
SKU
KIT258
3.5" LFF Hot Plug Tray HP Apollo Gen9, Gen10 etc hdd:3.5" SATA/SAS, ML110 Gen10/11, ML350 Gen10/11, DL20 Gen10/11, DL325 Gen10/11, ML30 Gen10/11, DL380 Gen10/11
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | KIT258 |
|---|---|
| EAN | 5711783414223 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Looking for a solution that will slide right into your exciting setup?
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Storage drive sizes supported | 3.5" |
| Type | HDD Cage |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Apollo 4200 Gen9 Apollo 4510 Apollo 4520 Apollo 4530 ProLiant DL325 ProLiant ML110 ProLiant ML350 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 50 g |
| Package width | 181 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 46 mm |
| Package weight | 74 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Storage drive sizes supported | 3.5" |
| Type | HDD Cage |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Apollo 4200 Gen9 Apollo 4510 Apollo 4520 Apollo 4530 ProLiant DL325 ProLiant ML110 ProLiant ML350 |
| Packaging data | |
| Package width | 181 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 46 mm |
| Package weight | 74 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts KIT258 computer case part HD...
£36.96
|
Hewlett Packard Enterprise 670033-001...
£41.44
|
Recommended
CoreParts KIT260 computer case part
£34.72
|
New
Compulocks Mac Studio Ledge Lock Adapt...
£43.48
|
Bestseller
CoreParts KIT262 computer case part
£42.55
|
Popular
HPE 667276-001 computer case part
£42.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KIT258
|
670033-001
|
KIT260
|
MSLDG01
|
KIT262
|
667276-001
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HPE
|
CoreParts
|
Compulocks
|
CoreParts
|
HPE
|
| Type |
HDD Cage
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Compatible chassis type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Mini PC
|
N/A
|
N/A
|





