Be the first to review this product
CoreParts MBXDE-BA0181 laptop spare part Battery
In stock
SKU
MBXDE-BA0181
Laptop Battery for Dell 32.56Wh 4Cell Li-ion 14.8V 2200mAh Black
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | MBXDE-BA0181 |
| EAN | 5704174223924 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Battery voltage | 14.8 V |
| Number of battery cells | 4 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 60 mm |
| Depth | 22 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 100 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 200 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product