CoreParts MBXHP-BA0257 laptop spare part Battery
In stock
SKU
MBXHP-BA0257
Laptop Battery for HP 66.60Wh Li-ion 14.8V 4500mAh Black
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | MBXHP-BA0257 |
| EAN | 5704174372219 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | HP |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Battery voltage | 14.8 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 71 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 257 mm |
| Weight | 370 g |
| Packaging data | |
| Package width | 243 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 365 mm |