Be the first to review this product
CoreParts MBXLP-BA0014 laptop spare part Battery
In stock
SKU
MBXLP-BA0014
Battery for Huawei Notebook, Laptop, 34.20Wh Li-Polymer 11.4V 3000mAh, Black
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | MBXLP-BA0014 |
|---|---|
| EAN | 5715063033371 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Huawei |
| Compatibility | MateBook 13, MateBook 13 i7, MateBook13 2020, WRT-W19, WRT-W19L, WRT-W29, WRT-WX9, WRT-W09, WRT-W29L, HN-W19L |
| Battery | |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105.6 mm |
| Depth | 4.6 mm |
| Height | 201 mm |
| Weight | 172 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 105.6 mm |
| Package depth | 4.6 mm |
| Package height | 201 mm |
| Package weight | 312 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product