Be the first to review this product
CoreParts ML12536 projector lamp 420 W
In stock
SKU
ML12536
Projector Lamp for Panasonic 3000 Hours, 420 Watt fit for Panasonic Projector PT DW830, DX100, DZ870, PT-DW830
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| SKU | ML12536 |
| EAN | 5712505749395 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 420 W |
| Service life of lamp | 3000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Bulb power | 420 W |
| Service life of lamp | 3000 h |
| Compatibility | PT-DW830, DX100, DZ870, PT-DW830 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | PT-DW830, DX100, DZ870, PT-DW830 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts ML12536 projector lamp 420 W
£270.25
|
Bestseller
Hitachi DT01291 projector lamp
£274.91
|
New
Dukane 456-8971 projector lamp 330 W
£274.91
|
Hitachi DT01471 projector lamp
£289.39
|
Recommended
InFocus SP-LAMP-081 projector lamp 330 W
£274.91
|
Popular
Panasonic ET-LAE300 projector lamp 400...
£345.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12536
|
DT01291
|
456-8971
|
DT01471
|
SP-LAMP-081
|
ET-LAE300
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Hitachi
|
Dukane
|
Hitachi
|
Infocus
|
Panasonic
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Hitachi
|
Dukane
|
Hitachi
|
Infocus
|
Panasonic
|






















