Be the first to review this product
CoreParts MMKN133-16GB memory module
In stock
SKU
MMKN133-16GB
16GB Memory Module 16GB DDR4-3200 SO-DIMM
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 10 years Warranty
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| ECC | No |
| Internal memory | 16 GB |
| SKU | MMKN133-16GB |
| EAN | 5715063007051 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a wide range of alternative RAM modules all using original chip sets, that match the performance of your original RAM modules with different sizes, and capacities, manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Features | |
| Internal memory | 16 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 40 mm |
| Width | 160 mm |
| Depth | 60 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 9 g |
| Package weight | 10 g |
| Packaging data | |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 10 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product