Be the first to review this product
CoreParts MOBX-IPC7GP-LCD-B mobile phone spare part Display Black
In stock
SKU
MOBX-IPC7GP-LCD-B
LCD Screen for iPhone 7 Plus Black LCD Assembly with digitizer and Frame Copy LCD Highest grade - AUO Quality
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | Apple |
|---|---|
| Product type | Display |
| SKU | MOBX-IPC7GP-LCD-B |
| EAN | 5711783787501 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts support the right to repair movement and offer mainly original pulled or refurbished LCD’s in its alternative Mobile LCD Panels. CoreParts Mobile LCD Panels are certified and manufactured by high-end, trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Display |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 7 Plus |
| Weight & dimensions | |
| Width | 120 mm |
| Height | 40 mm |
| Depth | 200 mm |
| Weight | 80 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 177 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 13 mm |
| Package weight | 104 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 7 Plus |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts MOBX-IPC7GP-LCD-B mobile pho...
£32.40
|
CoreParts MSPP70609 mobile phone spare...
£26.40
|
Recommended
CoreParts MOBX-IPOSE2020-LCD-B mobile...
£31.20
|
CoreParts MOBX-IPC11-LCD mobile phone...
£40.80
|
2-Power MBI0209AW mobile phone spare p...
£31.09
|
Bestseller
Samsung GP-PBG736AS Battery Black
£31.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOBX-IPC7GP-LCD-B
|
MSPP70609
|
MOBX-IPOSE2020-LCD-B
|
MOBX-IPC11-LCD
|
MBI0209AW
|
GP-PBG736ASABW
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
2-Power
|
Samsung
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Sony
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Samsung
|
| Product type |
Display
|
N/A
|
Display
|
Display
|
N/A
|
Battery
|





