CoreParts MSC156F40-312G laptop spare part Display
In stock
SKU
MSC156F40-312G
15,6" LCD FHD Glossy, 1920x1080, Original Panel with On-Cell Touch, 350.76x223.74x3.2, 40pins Bottom Right Connector, Top Bottom 4xBrackets, IPS
  • High Quality
  • Tested and certified
  • Matching Performance
  • Reliable with 6 months Warranty
More Information
Type Display
SKU MSC156F40-312G
EAN 5704174977667
Features
Connector locationBottom left
Connector type40-pin
TypeDisplay
Product colourBlack
Replacement forB156HAT01.0 HW3A
LED backlightYes
Display typeLCD
TouchscreenYes
Glossy displayNo
Display resolution1920 x 1080 pixels
HD typeFull HD
Display diagonal39.6 cm (15.6")
Display
LED backlightYes
Display typeLCD
TouchscreenYes
Glossy displayNo
HD typeFull HD
Weight & dimensions
Width400 mm
Depth280 mm
Height50 mm
Weight350 g
Packaging data
Package width400 mm
Package depth280 mm
Package height50 mm