Be the first to review this product
CoreParts MSC238F30-250M laptop spare part Display
In stock
SKU
MSC238F30-250M
23, 8" LCD FHD Matte, 1920x1080, Original Panel, LVDS, 30pins Top Right Connector, w/o Brackets
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 6 months Warranty
| Type | Display |
|---|---|
| SKU | MSC238F30-250M |
| EAN | 5706998936950 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts support the right to repair movement and choses to offer original LCD’s in all of its alternative Laptop LCD panels. CoreParts Laptop LCD Panels are certified and manufactured by high-end, trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Connector location | Top right |
| Connector type | 30-pin |
| Type | Display |
| Replacement for | LM238WF2-SSK1 LM238WF2(SS)(K1) |
| Display type | LCD |
| Glossy display | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display | |
| Display type | LCD |
| Glossy display | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 380 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 650 mm |
| Weight | 600 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 40 mm |
| Package height | 650 mm |
| Package weight | 650 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product