Be the first to review this product
CoreParts MSP3102 fuser
In stock
SKU
MSP3102
Fuser Assembly 220V for HP LaserJet Pro M501, LaserJet Enterprise M506, LaserJet Enterprise MFP M527, LaserJet Enterprise M507, Canon iR1643/1643i/1643iF
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | MSP3102 |
|---|---|
| EAN | 5706998711441 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of internal parts for printer and Copier, for all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Print technology | Laser |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.25 kg |
| Width | 178 mm |
| Height | 170 mm |
| Depth | 360 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.21 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 399 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 161 mm |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Package weight | 1.21 kg |
| Weight | 1.25 kg |
| Print technology | Laser |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSP3102 fuser
£96.80
|
Popular
Samsung JC91-01028A Fuser kit for Sams...
£97.63
|
Recommended
KYOCERA 302MS93072 fuser
£115.50
|
Hot Product
Canon RM1-6319-030 fuser
£135.30
|
Bestseller
HP 220V Kit fuser
£143.41
|
New
OKI 44565811 Fuser kit 230V, 200K page...
£105.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP3102
|
JC91-01028A
|
302MS93072
|
RM1-6319-030
|
RM1-6319-030CN
|
44565811
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Samsung
|
KYOCERA
|
Canon
|
HP
|
OKI
|



















