Be the first to review this product
CoreParts QI-HP1028ZB toner cartridge 1 pc(s) Compatible Black
In stock
SKU
QI-HP1028ZB
Toner Black CF360X Pages: 12.500, Nordic Swan HP Color LaserJet Enterprise M553 (508X) High Yield Series
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Type | Compatible |
| SKU | QI-HP1028ZB |
| EAN | 5704174132714 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF View PDF |
Increase your green profile extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals. CoreParts Toners are produced in the EU.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 12500 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CF360X |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 385 mm |
| Height | 235 mm |
| Package depth | 198 mm |
| Package weight | 1.39 kg |
| Weight | 1.05 kg |
| Package width | 457 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 176 mm |
| Print quality | |
|---|---|
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 198 mm |
| Package weight | 1.39 kg |
| Package width | 457 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 176 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CF360X |
| Package type | Box |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
CoreParts QI-HP1028ZB toner cartridge...
£183.71
|
Recommended
HP 643A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£150.70
|
Hot Product
HP Q7503A Fuser kit 230V, 150K pages f...
£227.70
|
Popular
Kyocera 1T02G10EU0/TK-710 Toner-kit, 4...
£181.70
|
Bestseller
HP CE506A Fuser kit 230V, 150K pages f...
£149.60
|
New
HP CB458A Fuser kit, 100K pages for HP...
£205.70
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
QI-HP1028ZB
|
Q5953-67901
|
Q7503A
|
1T02G10EU0
|
CE506A
|
CB458A
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
KYOCERA
|
HP
|
HP
|
| Type |
Compatible
|
Original
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
| Printing colours |
Black
|
Magenta
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
N/A
|
Kyocera
|
N/A
|
N/A
|





























































































