GM4200-BK-433-WLC
Linear Imager, 433 MHz, 1D, Wireless Charging, IP52, 166x68x109 mm, Black
  • Enhanced linear imaging technology for superior scanning and Depth of Field
  • Datalogic’s distinctive ‘soft line viewfinder’ to easily target the barcode to be read
  • Datalogic’s ‘Green Spot’ technology and 3GL (3 Green Lights) for superior good-read feedback
  • Motionix motion-sensing technology for seamless reading mode transitions
  • Choice of Bluetooth wireless technology or Datalogic’s STAR Cordless System (radio frequencies available in 433 MHz or 910 MHz)