Be the first to review this product
dbramante1928 Bulk mobile phone case 15.9 cm (6.27") Cover Black
In stock
SKU
RE63CL004395
Bulk - Nuuk Pro MS - iPhone 17 Pro - Black
| SKU | RE63CL004395 |
|---|---|
| EAN | 5711428043955 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 17 Pro |
| Maximum screen size | 15.9 cm (6.27") |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 17 Pro |
| Maximum screen size | 15.9 cm (6.27") |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Drop proof up to | 1.2 m |
| Recycled materials used for making | Recycled plastic |
| MagSafe compatible | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Total amount of recycled materials used for making | 100% |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 76 mm |
| Height | 158 mm |
| Depth | 15 mm |
| Weight | 3 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 Bulk mobile phone case 1...
£3.67
|
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 16...
£3.67
|
Hot Product
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 16...
£3.67
|
Recommended
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 16...
£3.67
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 16...
£3.67
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 17e...
£3.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RE63CL004395
|
RE67CL004311
|
RE61CL004313
|
RE67CL004315
|
RE61CL004309
|
RE61BL004227
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
Plastic
|
Plastic
|
Plastic
|
Plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
















