Be the first to review this product
DELL DA20 video cable adapter USB Type-C HDMI + USB Black
In stock
SKU
DA20
DELL DA20, USB Type-C, HDMI + USB, Male, Female, Straight, Straight
| SKU | DA20 |
|---|---|
| EAN | 5715063226889 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
DELL DA20. Connector 1: USB Type-C, Connector 2: HDMI + USB, Connector 1 gender: Male. Width: 15.2 mm, Depth: 56.4 mm, Height: 33.4 mm. Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| HDMI version | 2.0 |
| Product colour | Black |
| Connector 1 | USB Type-C |
| Connector 2 | HDMI + USB |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Plug and Play | Yes |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Other features | |
| Width | 15.2 mm |
| Height | 33.4 mm |
| Depth | 56.4 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 15.2 mm |
| Height | 33.4 mm |
| Depth | 56.4 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
DELL DA20 video cable adapter USB Type...
£47.78
|
Bestseller
StarTech.com DisplayPort to DVI Dual L...
£49.92
|
New
Lindy 5m Premium VGA and Audio Cable
£38.83
|
Recommended
Lindy 7.5m Premium VGA and Audio Cable
£54.68
|
Hot Product
StarTech.com VGA to HDMI Adapter with...
£44.73
|
Popular
Lindy 1m HDMI to VGA Converter Adapter...
£45.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DA20
|
DP2DVID2
|
37301
|
37302
|
VGA2HDU
|
41455
|
| Manufacturer |
DELL
|
StarTech.com
|
Lindy
|
Lindy
|
StarTech.com
|
Lindy
|
| Connector 1 |
USB Type-C
|
DisplayPort
|
VGA (D-Sub) + 3.5mm
|
VGA (D-Sub) + 3.5mm
|
N/A
|
HDMI + USB
|
| Connector 2 |
HDMI + USB
|
DVI-D
|
VGA (D-Sub) + 3.5mm
|
VGA (D-Sub) + 3.5mm
|
N/A
|
VGA (D-Sub)
|
| Connector 1 gender |
Male connector
|
Male connector
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Male connector
|
| Connector 2 gender |
Female connector
|
Female connector
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Male connector
|


















































