Be the first to review this product
DELL VTHDD internal hard drive 1.8 TB 10000 RPM 2.5" SAS
In stock
SKU
VTHDD
1.8TB SAS 10000 rpm 2.5"
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | VTHDD |
| EAN | 5705965995716 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
DELL VTHDD internal hard drive 1.8 TB...
£142.59
|
Popular
DELL 529FG internal hard drive 4 TB 72...
£125.45
|
DELL 7J9RN internal hard drive 4 TB 72...
£125.45
|
Western Digital Blue internal hard dri...
£124.36
|
Bestseller
DELL 300GB SAS 15000rpm 2.5" inte...
£135.77
|
Recommended
Origin Storage HDD 3TB 3.5in NearLine...
£203.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VTHDD
|
529FG
|
7J9RN
|
WD5000AAKX
|
H8DVC
|
DELL-3000NLS/7-S11
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Western Digital
|
DELL
|
Origin Storage
|
| HDD capacity |
≈ 1.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





















































































































































































