Duracell DRPBLK22 camera/camcorder battery 2250 mAh
In stock
SKU
DRPBLK22
Camera Battery 7.2V 2250mAh replaces for Panasonic DMW-BLK22
| SKU | DRPBLK22 |
|---|---|
| EAN | 5056304399840 |
| Manufacturer | Duracell |
| Availability | In Stock |
Lithium ion
| Battery | |
|---|---|
| Battery capacity | 2250 mAh |
| Battery voltage | 7.2 V |
| Battery capacity | 16 Wh |
| Compatible products | Panasonic Lumix GH5, GH5II, GH6, GH7, G9II, S5, S5II, S5IIX |
| Product colour | Black |
| Number of battery cells | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 39 mm |
| Depth | 57 mm |
| Height | 21 mm |
| Weight | 79 g |
| Packaging data | |
| Package width | 84 mm |
| Package depth | 119 mm |
| Package height | 22 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Duracell DRPBLK22 camera/camcorder bat...
2-Power Digital Camera Battery 7.2V 16...