Be the first to review this product
Epson ELPCS01 Mobile A/V Cabinet
In stock
SKU
V12HB45041
ELPCS01 Mobile A/V Cabinet
| Type | Floor mounted rack |
|---|---|
| Rack capacity | 19U |
| SKU | V12HB45041 |
| EAN | 8715946734187 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Flexible projection solution
The ELPCS01 mobile projector cabinet is an elegant solution offering the convenience and flexibility of a mobile high-quality display of up to 160", which is easy to move and set up wherever it is needed. All you need is a blank wall to project on to. Using the Epson Setting Assistant app makes it easy to ensure the display dimensions are correct and the image is clear.
The ELPCS01 mobile projector cabinet is an elegant solution offering the convenience and flexibility of a mobile high-quality display of up to 160", which is easy to move and set up wherever it is needed. All you need is a blank wall to project on to. Using the Epson Setting Assistant app makes it easy to ensure the display dimensions are correct and the image is clear.
| Features | |
|---|---|
| Frame type | Closed |
| Rack capacity | 19U |
| Type | Floor mounted rack |
| Product colour | Black, Brown |
| Weight & dimensions | |
| Width | 816 mm |
| Depth | 538 mm |
| Height | 706 mm |
| Weight | 41.9 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Floor mounted rack |
| Rack capacity | 19U |
| Colour | |
| Product colour | Black, Brown |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Epson ELPCS01 Mobile A/V Cabinet
£1,998.16
|
HPE 36U 600mmx1075mm G2 Kitted Advance...
£2,245.12
|
APC NetShelter SX Server Rack Gen 2, 4...
£2,944.74
|
|---|---|---|---|
| SKU |
V12HB45041
|
P9K06A#001
|
AR3387B2
|
| Manufacturer |
Epson
|
HPE
|
APC
|
| Type |
Floor mounted rack
|
N/A
|
Freestanding rack
|
| Rack capacity |
19U
|
36U
|
48U
|


