Be the first to review this product
HP Desktop Mini 2.5-inch SATA Drive Bay kit v2 Mini PC HDD assembly kit
In stock
SKU
13L70AA
Desktop Mini 2.5-inch SATA Drive Bay kit v2
| SKU | 13L70AA |
|---|---|
| EAN | 0194850902734 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Add a 2.5” SSD or HDD to your HP Desktop Mini G4 with easy to install and remove HP G4 Mini 2.5-inch SATA Drive Bay Kit.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Mini PC |
| Type | HDD assembly kit |
| Product colour | Silver |
| Compatible products | HP ProDesk 400/405 G6 Desktop Mini, HP ProDesk 600 G6 Desktop Mini, HP EliteDesk 800/805 G6 Desktop Mini |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 117 mm |
| Depth | 84.5 mm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Mini PC |
| Type | HDD assembly kit |
| Product colour | Silver |
| Compatible products | HP ProDesk 400/405 G6 Desktop Mini, HP ProDesk 600 G6 Desktop Mini, HP EliteDesk 800/805 G6 Desktop Mini |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| UNSPSC-code | 43201608 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
HP Desktop Mini 2.5-inch SATA Drive Ba...
£24.64
|
Recommended
StarTech.com Deluxe Assortment PC Scre...
£25.48
|
Icy Dock MB343SP computer case part
£28.00
|
Popular
Synology Disk Tray (Type D7) Bezel panel
£22.40
|
Bestseller
Lenovo 4XF0N03161 computer case part F...
£20.33
|
Hot Product
CoreParts KIT870 computer case part HD...
£20.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
13L70AA
|
PCSCREWKIT
|
MB343SP
|
DISK TRAY (TYPE D7)
|
4XF0N03161
|
KIT870
|
| Manufacturer |
HP
|
StarTech.com
|
ICY DOCK
|
Synology
|
Lenovo
|
CoreParts
|
| Type |
HDD assembly kit
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Feet
|
HDD Cage
|
| Compatible chassis type |
Mini PC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
























