Be the first to review this product
HP P1B93A Transfer-kit, 150K pages for HP LaserJet M 652
In stock
SKU
P1B93A
LaserJet Image Transfer Belt Kit
- ITB Unit; Transfer Roller; Feed and Pick Rollers for Printer; Retard Rollers for Printer; Feed and Pick Rollers for Stand; Retard Rollers for Stand; Documentation (Install Guides, Recycle Guide)
| Type | Belt |
|---|---|
| Capacity | 150000.00 |
| Colour | no color |
| SKU | P1B93A |
| EAN | 0889899148525 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise M 652 n, HP Color LaserJet Enterprise M 653 dn, HP Color LaserJet Enterprise M 652 Series, HP Color LaserJet Enterprise M 652 dn, HP Color LaserJet Enterprise M 653 dh, HP Color LaserJet Enterprise M 653 x, HP Color LaserJet Enterprise M 653 Series
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 315 mm |
| Depth | 430 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 1.29 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 597 mm |
| Package depth | 497 mm |
| Package height | 203 mm |
| Package weight | 6 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Products per pallet | 44 pc(s) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 273 kg |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2383 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889899148525 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889899148525 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 44 pc(s) |
| Layers per pallet | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 273 kg |
| UNSPSC-code | 26111504 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
HP P1B93A Transfer-kit, 150K pages for...
£300.30
|
Popular
Zebra P1031365-046 printer/scanner spa...
£394.80
|
Zebra P1058930-074 printer/scanner spa...
£263.34
|
Hot Product
Lexmark 40X9929 Transfer Belt for Lexm...
£255.95
|
Bestseller
Zebra P1083320-037C printer/scanner sp...
£309.39
|
Recommended
Zebra P1058930-097C printer/scanner sp...
£337.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P1B93A
|
P1031365-046
|
P1058930-074
|
40X9929
|
P1083320-037C
|
P1058930-097C
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
Zebra
|
Lexmark
|
Zebra
|
Zebra
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
LAN interface
|
Belt
|
WLAN interface
|
WLAN interface
|
| Device compatibility |
N/A
|
Handheld printer
|
Label printer
|
Multifunctional
|
Label printer
|
Label printer
|











