Be the first to review this product
HP Poly IP Ceiling Microphone Array
In stock
SKU
875S1AA
Poly IP Ceiling Microphone Array
- Adjustable drop height provides extraordinary voice pickup from anywhere in the room.
- Makes full use of Poly’s digital microphone and Acoustic Fence technology.
- 360-degree coverage from three cardioid elements can handle a room up to 1,200 square feet with three arrays.
| SKU | 875S1AA |
|---|---|
| EAN | 0197497667318 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
Superior audio pickup
Adjustable drop height provides extraordinary voice pickup from anywhere in the room.
Award-winning technology
Makes full use of Poly’s digital microphone and Acoustic Fence technology.
Superb room coverage
360-degree coverage from three cardioid elements can handle a room up to 1,200 square feet with three arrays.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| Logistics data | |
| Country of origin | Thailand |
| UNSPSC-code | 52161520 |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
HP Poly IP Ceiling Microphone Array
£240.36
|
AVer 20m Expansion Speakerphone
£350.82
|
AVer 60U0100000AC video conferencing a...
£210.73
|
HP Poly Studio X50 VESA Mount
£200.40
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
875S1AA
|
60U3300000AC
|
60U0100000AC
|
2215-86418-001
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
AVer
|
AVer
|
HP Poly
|
| Product colour |
White
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Product type |
N/A
|
Speakerhone
|
Microphone
|
N/A
|



