Be the first to review this product
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL Sleeve case
In stock
SKU
C3TR7AA#ABB
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL, Sleeve case, 270 g
| SKU | C3TR7AA#ABB |
|---|---|
| EAN | 0199485606583 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL. Case type: Sleeve case. Weight: 270 g
| Features | |
|---|---|
| Colour name | Atmospheric blue |
| Case type | Sleeve case |
| Country of origin | Cambodia |
| Protection features | Water resistant |
| HP segment | Home |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 295 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Weight | 270 g |
| Package weight | 300 g |
| Design | |
| Colour name | Atmospheric blue |
| Case type | Sleeve case |
| Country of origin | Cambodia |
| Protection features | Water resistant |
| Technical details | |
|---|---|
| Protection features | Water resistant |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Case type | Sleeve case |
| Water-resistant | Yes |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Box contents | Sleeve |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Other features | |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Water-resistant | Yes |
| UNSPSC-code | 53121706 |
| Country of origin | Cambodia |
| Packaging data | |
| Package width | 400 mm |
| Package height | 295 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Package weight | 300 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
HP Prot ABL 15-16 Laptop Slv EMEA-INTL...
£27.36
|
Bestseller
Kensington Simply Portable SP25 15.6”...
£27.17
|
Hot Product
Targus TBB013EU laptop case 39.6 cm (1...
£37.35
|
Popular
DICOTA D31008 laptop case 39.6 cm (15....
£32.88
|
Recommended
Port Designs Courchevel Tl Eco 39.6 cm...
£25.35
|
Wenger/SwissGear LEGACY notebook case...
£26.95
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C3TR7AA#ABB
|
K63207EU
|
TBB013EU
|
D31008
|
160514
|
600654
|
| Manufacturer |
HP
|
Kensington
|
Targus
|
Dicota
|
Port Designs
|
Wenger/SwissGear
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
Polyester
|
Polyester
|
Nylon
|
N/A
|
| Maximum screen size |
N/A
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
N/A
|
| Case type |
Sleeve case
|
Backpack
|
Backpack
|
Backpack
|
Briefcase
|
Briefcase
|
| Product main colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|





















































































































































































