Be the first to review this product
HPE 739959-001 internal solid state drive 600 GB 2.5" Serial ATA III MLC
In stock
SKU
739959-001
600GB SSD, 6G/s, 2.5", SATA
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| Memory type | MLC |
| SSD capacity | 600 GB |
| Interface | Serial ATA III |
| SKU | 739959-001 |
| EAN | 5711045848391 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 600 GB |
| Memory type | MLC |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 600 GB |
| Memory type | MLC |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 600 GB |
| Memory type | MLC |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product