Be the first to review this product
IBM 600GB 2.5" 10K SAS internal hard drive 10000 RPM 2.5"
In stock
SKU
49Y6177
IBM 600GB 2.5" 10K SAS, 600 GB, 10000 RPM, 2.5", SAS
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 49Y6177 |
| EAN | 5711045480706 |
| Manufacturer | IBM |
| Availability | In Stock |
IBM 600GB 2.5" 10K SAS. HDD capacity: 600 GB, HDD speed: 10000 RPM, HDD size: 2.5", Interface: SAS
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Hard drive | |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | IBM System x |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | IBM System x |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Internal | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Internal | Yes |
| Compatible products | IBM System x |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
IBM 600GB 2.5" 10K SAS internal h...
£113.12
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" internal hard...
£113.12
|
Bestseller
DELL 529FG internal hard drive 4 TB 72...
£132.01
|
DELL 600GB SAS 10000rpm internal hard...
£109.76
|
Hot Product
DELL 7J9RN internal hard drive 4 TB 72...
£130.51
|
Popular
DELL 7YX58 internal hard drive 600 GB...
£109.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
49Y6177
|
49Y2005
|
529FG
|
5TFDD
|
7J9RN
|
7YX58
|
| Manufacturer |
IBM
|
IBM
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
























































































































