Be the first to review this product
IBM 600GB SAS 2.5" internal hard drive 10000 RPM 2.5"
In stock
SKU
49Y2005
600GB SAS 2.5"
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 49Y2005 |
| EAN | 5711045439803 |
| Manufacturer | IBM |
| Availability | In Stock |
- High quality
- Long life
- Easy installation
- Long life
- Easy installation
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" internal hard...
£113.12
|
Bestseller
DELL 600GB SAS 10000rpm internal hard...
£109.76
|
Hot Product
DELL 7YX58 internal hard drive 600 GB...
£99.72
|
Popular
DELL 96G91 internal hard drive 600 GB...
£109.17
|
DELL 5R6CX internal hard drive 600 GB...
£109.76
|
DELL G76RF internal hard drive 600 GB...
£108.64
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
49Y2005
|
5TFDD
|
7YX58
|
96G91
|
5R6CX
|
G76RF
|
| Manufacturer |
IBM
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|






































































































