Be the first to review this product
Lanview Huawei 02313JFQ Compatible 25GBase-ESR Optical Transceiver-SFP28-25G Multi-mode(850nm,0.2km&OM3,0.3km&OM4,LC) network transceiver module Fiber optic
In stock
SKU
MO-02313JFQ
Huawei 02313JFQ Compatible 25GBase-ESR
- **100% Huawei Compatible**
| SKU | MO-02313JFQ |
|---|---|
| EAN | 5715328119680 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Micro-Optics products provide seamless connectivity for all your current and future network hardware needs.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Compatible products | Huawei 02313JFQ |
| Brand compatibility | Huawei |
| Features | |
| Easy to install | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Compatible products | Huawei 02313JFQ |
| Brand compatibility | Huawei |
| Network | |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 12 mm |
| Depth | 56 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Weight | 30 g |
| Package weight | 40 g |
| Technical details | |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Compatible products | Huawei 02313JFQ |
| Packaging data | |
| Package weight | 40 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product