In stock
SKU
LVT-CABLESTRAPS1512-10MULTI
Lanview Cable Tie, Hook and Loop 150mm x 12mm 10pcs/bag, Multicolour
  • 10 pcs package
  • PP & nylon
More Information
Type Hook & loop cable tie
SKU LVT-CABLESTRAPS1512-10MULTI
EAN 5715063184622
Manufacturer Lanview
Availability In Stock
Features
TypeHook & loop cable tie
Identification tagNo
MaterialPolypropylene (PP)
Product colourMulticolour
Weight & dimensions
Package weight180 g
Thickness1.2 cm
Width12 mm
Length150 mm
Weight166 g
Packaging content
Quantity per pack10 pc(s)
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Hot Product
Lanview LVT-CABLESTRAPS1512-10MULTI ca...
Bestseller
StarTech.com 100ft Hook and Loop Roll...
StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties - 1/16"(2mm) wide, 7/8"(22mm) Bundle Diameter, 18lb(8kg) Tensile Strength, Nylon Self Locking Zip Ties with Curved Tip - 94V-2/UL Listed, 1000 Pack - Black StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties...
StarTech.com 10"(25cm) Reusable Cable Ties - 1/4"(7mm) wide, 2-1/2"(65mm) Bundle Dia. 50lb(22kg) Tensile Strength, Releasable Nylon Ties, Indoor/Outdoor, 94V-2/UL Listed, 100 Pack - White StarTech.com 10"(25cm) Reusable C...