Be the first to review this product
Lanview LVT-HL01512-50W cable tie Velcro cable tie Polypropylene (PP) White 50 pc(s)
In stock
SKU
LVT-HL01512-50W
Velcro Straps 15cm x 12mm White 50pcs
- 50 pcs package
- PP & nylon
| SKU | LVT-HL01512-50W |
|---|---|
| EAN | 5715063184714 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Reusable fasteners that bundle your cables and wires together to keep them organized and provide strain relief to prevent damage.
| Features | |
|---|---|
| Type | Velcro cable tie |
| Identification tag | No |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 180 g |
| Thickness | 1.2 cm |
| Width | 12 mm |
| Length | 150 mm |
| Weight | 166 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Lanview LVT-HL01512-50W cable tie Velc...
£24.49
|
Hot Product
StarTech.com 100ft Hook and Loop Roll...
£20.39
|
StarTech.com 100ft Hook and Loop Roll...
£20.70
|
Recommended
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
£30.52
|
Popular
StarTech.com 8"(20cm) Cable Ties...
£22.49
|
Bestseller
Lanview LVT551120 cable tie Hook &...
£32.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LVT-HL01512-50W
|
HKLP100
|
HKLP100BL
|
CBMZT10BK
|
CBMZT8BK
|
LVT551120
|
| Manufacturer |
Lanview
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Lanview
|
| Type |
Velcro cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Releasable cable tie
|
Releasable cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
















