Be the first to review this product
Lanview MO-CM-DAC-10G-1M InfiniBand/fibre optic cable SFP+
In stock
SKU
MO-CM-DAC-10G-1M
SFP+ DAC Cable, 10 Gbps, 1m
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | MO-CM-DAC-10G-1M |
| EAN | 5715063314562 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Cable shape | Round |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 600 g |
| Cable length | 1 m |
| Package weight | 650 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 650 g |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product