Be the first to review this product
Lanview MO-SSC050J9287B InfiniBand/fibre optic cable 7 m SFP+ Black
In stock
SKU
MO-SSC050J9287B
SFP+ 10 Gbps Direct Attach Passive Cable, 7m, Compatible with HPE Aruba J9285D
- **100% HPE Aruba Compatible**
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | MO-SSC050J9287B |
| EAN | 5712505814420 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Micro-Optics products provide seamless connectivity for all your current and future network hardware needs.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 7 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Cable shape | Round |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Cable length | 7 m |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 228 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package weight | 416 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 228 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package weight | 416 g |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 7 m |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product