Be the first to review this product
Lanview MO-UACC-OM-SM-10G-D network transceiver module 1310 nm
In stock
SKU
MO-UACC-OM-SM-10G-D
SFP+ 10 Gbps, SMF, 10 Km, LC, DDMI support, Compatible with Ubiquiti UACC-OM-SM-10G-D Only 1 pcs.
- **100% Ubiquiti Compatible**
- 1 Pcs.
| Interface type | SFP+ |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | MO-UACC-OM-SM-10G-D |
| EAN | 5715063074268 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Micro-Optics products provide seamless connectivity for all your current and future network hardware needs.
| Performance | |
|---|---|
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Compatible products | Ubiquiti UACC-OM-SM-10G-D-2 |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Features | |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Compatible products | Ubiquiti UACC-OM-SM-10G-D-2 |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Form factor | SFP+ |
| Certification | MSA |
| Certificates | |
| Certification | MSA |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 13.4 mm |
| Depth | 56.5 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Weight | 10 g |
| Package depth | 67 mm |
| Package width | 106 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 20 g |
| Technical details | |
| Package width | 106 mm |
| Package height | 24 mm |
| Plug and Play | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Compatible products | Ubiquiti UACC-OM-SM-10G-D-2 |
| Packaging data | |
| Package depth | 67 mm |
| Package width | 106 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 20 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product