Be the first to review this product
Lanview MO-UC-DAC-SFP28 InfiniBand/fibre optic cable 0.5 m Black
In stock
SKU
MO-UC-DAC-SFP28
SFP28 DAC Cable, 25 Gbps 0.5m
- Max data rate 25Gbps
- Ultra-thin OD 4.2mm (30AWG)
- SFP28 to SFP28
| Cable length | 0.5 m |
|---|---|
| SKU | MO-UC-DAC-SFP28 |
| EAN | 5704174223641 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Cable length: 0.5 m, Connector 1: SFP28, Connector 2: SFP28, Connector gender: Male/Male, Cable colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 0.5 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 300 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 300 g |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 0.5 m |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product