Be the first to review this product
Lanview MO-UDC-5 InfiniBand/fibre optic cable 5 m SFP+
In stock
SKU
MO-UDC-5
SFP+ 10 Gbps Direct Attach Passive Cable, 5m, Compatible with Ubiquiti UDC-5
- **100% Ubiquiti Compatible**
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| SKU | MO-UDC-5 |
| EAN | 5715063180631 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Micro-Optics products provide seamless connectivity for all your current and future network hardware needs.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 5 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 15 g |
| Cable length | 5 m |
| Package width | 280 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 25 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 280 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 25 g |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 5 m |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product