Mikrotik RBLHGG-60AD network antenna
In stock
SKU
RBLHGG-60AD
RBLHGG-60AD, 60 GHz, IEEE 802.11ad,IEEE 802.3af,IEEE 802.3at, 10/100/1000Base-T(X), 716 MHz, 256 MB, 16 MB
More Information
SKU RBLHGG-60AD
EAN 4752224004055
Manufacturer Mikrotik
Availability In Stock
This amazing kit makes a secure AES encrypted 60 GHz wireless link that is not affected by the crowded WiFi spectrum, offering a stable and fast link for distances of 1500 meters or more. Simply point the included devices at one another and power them on, they are already preconfigured to connect automatically and will make a 2 Gb/s aggregate link.
Performance
Built-in processorYes
Processor modelQCA6335
Processor frequency716 MHz
Internal memory256 MB
Flash memory16 MB
Networking standardsIEEE 802.11ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at
Frequency band60 GHz
Cabling technology10/100/1000Base-T(X)
Features
Frequency band60 GHz
MountingPole
Product colourWhite
Power
Power source typePoE
Power consumption (max)5 W
Input voltage12-57 V
Technical details
Frequency band60 GHz
MountingPole
Network
Colour
Product colourWhite
Operational conditions
Operating temperature (T-T)-40 - 70 °C
Weight & dimensions
Height222 mm