Neomounts AWL75-450BL Wall adapter monitor arm
In stock
SKU
AWL75-450BL
| SKU | AWL75-450BL |
|---|---|
| EAN | 8717371449506 |
| Manufacturer | Neomounts |
| Availability | In Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF View PDF View PDF |
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Wall plate |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Wall plate |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Package net weight | 800 g |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 84 mm |
| Package width | 92 mm |
| Package height | 215 mm |
| Master (outer) case net weight | 10.9 kg |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 660 g |
| Width | 85 mm |
| Height | 210 mm |
| Depth | 75 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 84 mm |
| Package width | 92 mm |
| Package height | 215 mm |
| Colour | |
| Packaging data | |
| Package depth | 84 mm |
| Package width | 92 mm |
| Package height | 215 mm |
| Package net weight | 800 g |
| Other features | |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 230 mm |
| Master (outer) case length | 360 mm |
| Master (outer) case height | 390 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12.1 kg |
| Products per master (outer) case | 16 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 576 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7616991099 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Neomounts AWL75-450BL Wall adapter mon...
Hot Product
Lindy 700mm Pole with Desk Clamp and C...