Be the first to review this product
Samsung EF-UA366 Clear screen protector 1 pc(s)
In stock
SKU
EF-UA366CTEGWW
Screen Protector for Galaxy A36
- 2 Pack. High touch sensitivity, anti-scratch coating with installation jig
| SKU | EF-UA366CTEGWW |
|---|---|
| EAN | 8806097099550 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |

Enhanced protection, responsive touch
Built with a layer of solid protection, the Screen Protector is designed to keep your screen looking clear while maintaining the same smooth, reactive touch.

Anti-scratch,anti-prints
Coated with the anti-scratch and anti-print layer, the Screen Protector helps prevent scratches and smudges so your screen looks spotless longer.

Quick and simple installation
The Screen Protector comes with an installation frame to guide the protector, allowing for easy, bubble-free application.
Enhanced protection, responsive touch
Built with a layer of solid protection, the Screen Protector is designed to keep your screen looking clear while maintaining the same smooth, reactive touch.
Anti-scratch,anti-prints
Coated with the anti-scratch and anti-print layer, the Screen Protector helps prevent scratches and smudges so your screen looks spotless longer.
Quick and simple installation
The Screen Protector comes with an installation frame to guide the protector, allowing for easy, bubble-free application.
Built with a layer of solid protection, the Screen Protector is designed to keep your screen looking clear while maintaining the same smooth, reactive touch.
Anti-scratch,anti-prints
Coated with the anti-scratch and anti-print layer, the Screen Protector helps prevent scratches and smudges so your screen looks spotless longer.
Quick and simple installation
The Screen Protector comes with an installation frame to guide the protector, allowing for easy, bubble-free application.
| Technical details | |
|---|---|
| Fingerprint resistant | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A36 5G |
| Product colour | Transparent |
| Packaging content | Film, Squeegee, Dust Remover sticker, Micro Fiber Cleaner, Applicator, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Features | |
| Protector type | Clear screen protector |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Bubble-free application | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A36 5G |
| Product colour | Transparent |
| Performance | |
| Bubble-free application | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4 g |
| Width | 73.2 mm |
| Height | 185.7 mm |
| Depth | 0.2 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | Film, Squeegee, Dust Remover sticker, Micro Fiber Cleaner, Applicator, QSG |
| Package type | Hanging box |
| Cleaning kit | Yes |
| Installation tray | Yes |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Weight | 4 g |
| Other features | |
| Width | 73.2 mm |
| Height | 185.7 mm |
| Depth | 0.2 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
New
Samsung EF-UA366 Clear screen protecto...
£21.60
|
Hot Product
Belkin ScreenForce Clear screen protec...
£20.62
|
Bestseller
Belkin SFA107EC mobile phone screen/ba...
£17.28
|
Popular
Samsung Screen Protector Clear screen...
£27.60
|
Belkin ScreenForce Clear screen protec...
£20.62
|
Recommended
Spigen GLAS.tR EZ Fit Clear screen pro...
£31.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EF-UA366CTEGWW
|
OVA131ZZ
|
SFA107EC
|
EF-US921CTEGWW
|
OVA157HQ
|
AGL07928
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Belkin
|
Belkin
|
Samsung
|
Belkin
|
SPIGEN
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|









