Be the first to review this product
Samsung Screen Protector Clear screen protector 2 pc(s)
In stock
SKU
EF-US921CTEGWW
Anti Reflective Screen Protector (2 pack) for Galaxy S24
- 2 Pack
- High touch sensitivity, anti-scratch coating with installation jig
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Protector type | Clear screen protector |
| SKU | EF-US921CTEGWW |
| EAN | 8806095452630 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |

Crystal-clear transparency for seamless interactions
Experience smooth responsive touch interactions with the Screen Protector Film. Crafted for high-touch sensitivity, it feels almost invisible to the touch.

Extra clarity. Extra protection.
With an added layer of anti-scratch and anti-fingerprint coating, your phone stays safe from everyday scratches or drops. Enjoy a pristine look that lasts for longer.
Crystal-clear transparency for seamless interactions
Experience smooth responsive touch interactions with the Screen Protector Film. Crafted for high-touch sensitivity, it feels almost invisible to the touch.
Extra clarity. Extra protection.
With an added layer of anti-scratch and anti-fingerprint coating, your phone stays safe from everyday scratches or drops. Enjoy a pristine look that lasts for longer.
Experience smooth responsive touch interactions with the Screen Protector Film. Crafted for high-touch sensitivity, it feels almost invisible to the touch.
Extra clarity. Extra protection.
With an added layer of anti-scratch and anti-fingerprint coating, your phone stays safe from everyday scratches or drops. Enjoy a pristine look that lasts for longer.
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Product colour | Transparent |
| Packaging content | Film, Squeegee, Dust Remover sticker, Micro Fiber Cleaner, Applicator, QSG |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Features | |
| Protector type | Clear screen protector |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Product colour | Transparent |
| Screen size HxW | 66.9 x 167.3 mm |
| Performance | |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Thickness | 0.2 mm |
| Weight | 3 g |
| Width | 66.9 mm |
| Height | 167.3 mm |
| Depth | 0.2 mm |
| Screen size HxW | 66.9 x 167.3 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Packaging content | Film, Squeegee, Dust Remover sticker, Micro Fiber Cleaner, Applicator, QSG |
| Packaging data | |
| Thickness | 0.2 mm |
| Weight | 3 g |
| Screen size HxW | 66.9 x 167.3 mm |
| Other features | |
| Width | 66.9 mm |
| Height | 167.3 mm |
| Depth | 0.2 mm |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
Samsung Screen Protector Clear screen...
£27.60
|
Bestseller
Zebra SG-NGTC5-SCRNP-03 mobile phone s...
£40.64
|
Hot Product
dbramante1928 Eco-Shield - Galaxy S23+...
£33.40
|
dbramante1928 eco-shield - Galaxy S23...
£33.40
|
New
dbramante1928 eco-shield - Galaxy A05s...
£33.40
|
Recommended
dbramante1928 eco-shield - Galaxy A34...
£33.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EF-US921CTEGWW
|
SG-NGTC5-SCRNP-03
|
ESSPBF001798
|
ESSFBF001997
|
ES05CL006140
|
ES34CL001942
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Zebra
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Zebra
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
















