Be the first to review this product
STABILO luminator marker 6 pc(s) Multi
In stock
SKU
71/6
luminator Highlighter, 6 pcs, Assorted
| Quantity | 6 |
|---|---|
| Writing colours | Multi |
| SKU | 71/6 |
| EAN | 4006381155069 |
| Manufacturer | Stabilo |
| Availability | In Stock |
Multi Award Winning Design
A wallet of 6 Luminator highlighters in assorted colours
- Extremely long lasting liquid ink formula in an extra larg tank
- Smooth writing pearlescant ink that can even write on vertical surfaces
- Remaining ink level is always visible through the translucent barrel
- Anti Dry-Out ink technology for up to 4 hours cap off time.
- 2-5mm Line Width
- Pack contains Yellow, Green, Orange, Pink, Red and Blue
A wallet of 6 Luminator highlighters in assorted colours
- Extremely long lasting liquid ink formula in an extra larg tank
- Smooth writing pearlescant ink that can even write on vertical surfaces
- Remaining ink level is always visible through the translucent barrel
- Anti Dry-Out ink technology for up to 4 hours cap off time.
- 2-5mm Line Width
- Pack contains Yellow, Green, Orange, Pink, Red and Blue
| Features | |
|---|---|
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Country of origin | Czech Republic |
| Stroke width (max) | 2 mm |
| Writing colours | Multi |
| Product colour | Multicolour |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 143 g |
| Package width | 20 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | Czech Republic |
| Writing colours | Multi |
| Colour | |
| Product colour | Multicolour |
| Packaging data | |
| Package weight | 143 g |
| Package width | 20 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Logistics data | |
| Customs product code (TARIC) | 96082000 |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Popular
STABILO luminator marker 6 pc(s) Multi
£13.62
|
Bestseller
Sharpie S0305071 marker 1 pc(s) Black
£15.99
|
Hot Product
Sharpie S0305061 marker 1 pc(s) White
£15.99
|
New
Sharpie 2065405 marker 24 pc(s) Fine/B...
£16.32
|
Recommended
Sharpie Fine marker 18 pc(s) Fine tip...
£13.83
|
Sharpie 2182115 marker 16 pc(s) Blue,...
£12.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
71/6
|
S0305071
|
S0305061
|
2065405
|
1996112
|
2182115
|
| Manufacturer |
Stabilo
|
Sharpie
|
Sharpie
|
Sharpie
|
Sharpie
|
Sharpie
|
| Writing colours |
Multi
|
Black
|
White
|
Multicolour
|
Multicolour
|
N/A
|






