Be the first to review this product
T1A DELL Latitude 7320 Intel® Core™ i5 i5-1145G7 Laptop 33.8 cm (13.3") Full HD 8 GB LPDDR4x-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro UK English Grey
In stock
SKU
L-7320-UK-T101
DELL Latitude 7320 Intel Core i5-1145G7 2.60 GHz 256 GB SSD 8 GB RAM 13.3 in FHD UK Keyboard WIN11 Pro T1A 64 BIT
- You benefit from a refurbished premium product at an attractive price
- Each product is backed by three ISO Certifications: 9001, 14001,27001 for Quality Management, Environmental Management, and Security Management
- Each unit comes with a pre-installed genuine Microsoft Windows 10, ensuring you a reliable operating system on your refurbished device
- Customer Satisfaction Guarantee. If the product does not live up to the description and your expectations as an end-user, then you have the opportunity to return the productA GDPR compliant data erased product
| SKU | L-7320-UK-T101 |
|---|---|
| EAN | 5711603096950 |
| Manufacturer | T1A |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Refurbished | Yes |
| Product type | Laptop |
| Market positioning | Business |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Display | |
| HD type | Full HD |
| Pixel density | 166 ppi |
| Panel type | WVA |
| LED backlight | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Processor | |
| Processor generation | 11th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor model | i5-1145G7 |
| Processor boost frequency | 4.4 GHz |
| Processor cores | 4 |
| Processor threads | 8 |
| Processor socket | BGA 1449 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Memory | |
| Memory form factor | On-board |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Memory clock speed | 4267 MHz |
| Maximum internal memory | 8 GB |
| Storage | |
| SSD form factor | M.2 |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 256 GB |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Total SSDs capacity | 256 GB |
| Graphics | |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Intel Iris Xe Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Audio | |
| Audio chip | Realtek ALC3281-CG |
| Number of microphones | 2 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 2 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera | |
| Front camera | Yes |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Optical drive | |
| Optical drive type | No |
| Network | |
|---|---|
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi data rate (max) | 2400 Mbit/s |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Charging port type | USB Type-C |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Keyboard | |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard language | UK English |
| Software | |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Technical details | |
| Market positioning | Business |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Refurbished | Yes |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery recharge time | 3 h |
| Fast charging | Yes |
| Battery charge indicator | Yes |
| Removable battery | No |
| Power | |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB charging voltage | 5,9,15,20 V |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Security | |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating shock | 105 G |
| Non-operating shock | 40 G |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| Other features | |
| Wi-Fi data rate (max) | 2400 Mbit/s |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| On-board graphics card | Yes |
| Anti-glare screen | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product