Vivolink PROVGASCW15 VGA cable 15 m VGA (D-Sub) + 3.5mm Black
In stock
SKU
PROVGASCW15
Pro VGA + Audio Cross Wall 15M
  • 99,9% Copper
  • High Flexibility
  • Triple Shielding
  • 15 Pin Pass-Through
  • Supports EDID
  • Supports DDC Standards
  • Required hole in wall: 16mm
  • Supports 1920*1200 resolution
Connector 1 gender Male connector
Connector 2 VGA (D-Sub)
Connector 1 VGA (D-Sub)
SKU PROVGASCW15
EAN 5712505697764
Manufacturer VivoLink
Availability In Stock
Crosswall VGA Cable with Audio. Required hole in wall: 16mm.
Triple shielded cable and extra shielding in the connector. Pure copper conductor. High quality VGA connector with 15pins pass-through.
High flexibility, ensuring small bending radius. Required hole in wall: 16mm. Distance to connector 95 cm. Resolutions up to 1920*1200.
Features
Audio connectorYes
Connector 1 form factorStraight
Connector 2 form factorStraight
Product colourBlack
Number of shielding layers3
Cable length15 m
Connector 1VGA (D-Sub) + 3.5mm
Connector 2VGA (D-Sub) + 3.5mm
Connector contacts platingGold
AWG wire size26
Maximum resolution1920 x 1200 pixels
Supported graphics resolutions1920 x 1200 (WUXGA)
Plug and PlayYes
Cable jacket materialPolyvinyl chloride (PVC)
Quantity per pack1 pc(s)
Weight & dimensions
Cable diameter9 mm
Weight1.4 kg
Package weight1.5 kg
Packaging data
Package weight1.5 kg
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
You may also be interested in
Compare Products
Product Vivolink PROVGASCW15 VGA cable 15 m VGA (D-Sub) + 3.5mm Black Vivolink PROVGASCW15 VGA cable 15 m VG...
Lindy 30m Premium VGA Monitor Cable, Black Lindy 30m Premium VGA Monitor Cable, B...
SKU
PROVGASCW15
36380
Manufacturer
VivoLink
Lindy
Connector 1
VGA (D-Sub) + 3.5mm
VGA (D-Sub)
Connector 2
VGA (D-Sub) + 3.5mm