Be the first to review this product
Vivolink VLSHELF-M camera mounting accessory Camera shelf
In stock
SKU
VLSHELF-M
130x180mm Acryl, Transparent. Fits VLCAM230 PTZ Camera. (Including VLCAMSCREW)
| Product type | Camera shelf |
|---|---|
| SKU | VLSHELF-M |
| EAN | 5704174471141 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Shelves for AV equipment.
Vivolink transparent or black acrylic shelves fit perfectly into meeting rooms or other places with AV equipment. Small size shelves are typically for cameras. Big size shelves are well suited for many different kinds of AV equipment. Shelves are produced in 8mm acryl with holes for wall mounting.
Vivolink transparent or black acrylic shelves fit perfectly into meeting rooms or other places with AV equipment. Small size shelves are typically for cameras. Big size shelves are well suited for many different kinds of AV equipment. Shelves are produced in 8mm acryl with holes for wall mounting.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Camera shelf |
| Material | Acrylic |
| Product colour | Transparent |
| Technical details | |
| Material | Acrylic |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 88 mm |
| Weight | 100 g |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 200 g |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Be the first to review this product
We found other products you might like!
You may also be interested in
| Product |
Vivolink VLSHELF-M camera mounting acc...
£49.66
|
Logitech Rally Camera
£61.25
|
PTZOptics PT-WM-3-BK camera mounting a...
£70.39
|
PTZOptics PT-WM-3-WH camera mounting a...
£70.39
|
AVer D-Type Ceiling Mount
£66.70
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VLSHELF-M
|
993-001904
|
PT-WM-3-BK
|
PT-WM-3-WH
|
112AU9P1-AXX
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Logitech
|
PTZOptics
|
PTZOptics
|
AVer
|
| Product type |
Camera shelf
|
Camera mount/splitter case
|
Mounting arm
|
Mounting arm
|
N/A
|




